11 март (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[2002]] 
|[[Илија Милчин]] — македонски глумец, [[режисер]], [[Лингвист|лингвист]] и преведувач.
|-
|valign="top" align="right"|[[1918]] 
|[[Џејмс Тобин]] — американски [[економист]], добитник на [[Нобелова награда за економија|Нобеловата награда]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2006]] 

Прегледник