Прејди на содржината

Логичка еквиваленција: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 10 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q220433 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
(Треба да се напомене дека во овој пример ја зема в предвид [[класична логика|класичната логика]]. Во некои [[некласична логика|некласични логики]] (1) и (2) не се сметаат за логички еквивалентни.)
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Логички бикондиционал]]
* [[Логичка еднаквост]]