Разлика помеѓу преработките на „Американски долар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
| symbol_subunit_2 = ¢ или c
| symbol_subunit_3 = ₥
| nickname = Бак, зелени. Истотака, Вашингтони, Џеферсони, Линколни, и сл. или пезо во [[Порто РикоПорторико]].
| frequently_used_coins = [[цент (САД)|1¢]], [[Никел (САД)|5¢]], [[Дајм (САД)|10¢]], [[Квартер (САД)|25¢]] <!-- The denominations are written as they appear on the coins per infobox style at http://en.wikipedia.org/wiki/Template_talk:In fobox_Currency -->
| rarely_used_coins = [[Половина долар (САД)|50¢]], [[Долар (САД)|$1]]

Прегледник