Разлика помеѓу преработките на „Асен Даскалов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
починал-место= Пловдив|
}}
'''Асен Даскалов''' (1899-1925) — македонски револуционер, член на [[Македонска револуционерна организација|ВМРО]].<ref>Енциклопедија ВМРО, Скопје, 2015, стр. 80.</ref>
 
==Биографија==

Прегледник