Разлика помеѓу преработките на „Купа (река)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
'''Купа''' (словен. Kolpa) е река во [[ХрватскaХрватска]] и [[Словенија]]. Изворот на реката се наоѓа во [[Хрватска]], а делот од својот тек ја прави границата на [[Хрватска]] и [[Словенија]].
 
== Текот на реката ==
313

уредувања

Прегледник