Фудбалски куп на Македонија 1997-1998: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''МакедонскиотФудбалски куп вона фудбалМакедонија 1997–981997–1998''' било 6. издание на [[Куп на Македонија (фудбал)|Македонскиот Куп]]. Во оваа сезона шампион бил [[ФК Вардар|Вардар]].
 
Во оваа сезона шампион бил [[ФК Вардар|Вардар]].
 
== Прва рунда ==

Прегледник