Разлика помеѓу преработките на „Вавилон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 256 бајти ,  пред 3 години
* „Најбогатиот човек во Вавилон“ (''The Richest Man In Babylon'') - песна на американската група „[[Тивери Корпорејшн]]“ (''Thievery Corporation'').<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=oZKUTW5cucQ YouTube, Thievery Corporation - The Richest Man In Babylon (пристапено на 20.2.2017)]</ref>
* „Вавилон“ (''Babylon'') - песна на британската [[Панк рок|панк-рок]] група „[[Слитс]]“ (''Slits'') од 2009 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=F5tfFlsxnsY YouTube, The Slits - Babylon (пристапено на 12.5.2017)]</ref>
* „На водите вавилонски“ (''By the Waters of Babylon'') – песна на композиторот [[Едвин Фисингер]].<ref>Охридски хорски фестивал – Ohrid Choir Festival 2005, стр. 25.</ref>
 
== Надворешни врски ==

Прегледник