Разлика помеѓу преработките на „Гордана Јовиќ-Стојковска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
{{внимание}}
{{Инфокутија за писател
| name = Гордана Јовиќ Стојковска
| portaldisp =
}}
'''Гордана Јовиќ Стојковска''' е родена 1961 во [[Грделица]], [[Србија]], каде што го има има завршено основно и средно образование. Во [[Скопје]] по запишување на студии на Биолошки факултет, но својата родна Грделица ја носи во себе како огромна инспирација која што е присутна во речиси сите нејзини романи и како дескриптивнен мотив, но и како плодна почва за креирање на чудесни ликови со судбини на луѓе кои едноставно не можат и не посакуваат да се разделат од своите корења.
 
== Биографија и почетоци ==

Прегледник