Разлика помеѓу преработките на „Света Луција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 41 бајт ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија за држава
|native_name conventional_long_name = ''Saint Lucia''<br />Света Луција
|native_name = {{native name|en|Saint Lucia}}
|common_name = Света Луција
|image_flag = Flag of Saint Lucia.svg

Прегледник