Разлика помеѓу преработките на „Телевизија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 504 бајти ,  пред 4 години
дополнување
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(дополнување)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{ infobox Product
| title = Телевизија
Во време кога старите [[CRT]] телевизори содржат големо количество на олово , додека новите [[LCD]] и плазма телевизори содржат жива , има голема загриженост за отпадот од отфрлените вакви уреди но и зголемената потребна од електрична енергија.
 
==Телевизијата како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Тоа го видов на телевизија“ (''I Saw It on T.V.'') - песна на американскиот рок-пејач [[Џон Фогерти]] (''John Fogerty'') од 1985 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=wKeCBmzASro YouTube, John Fogerty Centerfield Full album vinyl LP (Original release, including Zanz Kant Danz) (пристапено на 5.7.2017)]</ref>
 
== Видете исто така ==
* [[Кабелска телевизија]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{ТВ-никулец}}

Прегледник