Разлика помеѓу преработките на „Вихрен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 159 бајти ,  пред 4 години
rv
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(rv)
| map_size = 260
| label_position =
| location = [[Пиринска Македонија]]<br>(денес [[Благоевградска област]], [[Бугарија]]
| range = [[Пирин]]
| lat_d = 41 | lat_m = 46 | lat_s = 04 | lat_NS = N
}}
 
'''Вихрен''' — највисокиот врв на [[Пирин]] во [[Пиринска Македонија]], денес во [[Бугарија]]. Со своите 2.914&nbsp;м е втор по височина во денешна Бугарија по [[Мусала]] на [[Рила]] и трет на [[Балкански Полуостров|Балканскиот Полуостров]] по [[Олимп]] во [[Егејска Македонија]] и [[Грција]].
 
==Местоположба==

Прегледник