Неврокоп (општина): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
== Администрација и политика ==
=== Населени места ===
[[Податотека:BulgariaОпштина GotseDelchev Municipality geographic map bgНеврокоп.svg|250п|мини|десно|Карта на Општина Неврокоп со населените места]]
Општината има вкупно 12 населени места. Тие се следниве (имињата во заграда се сегашните, сменети од бугарската држава):
 

Прегледник