Прејди на содржината

Куглање на девет кегли: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][непроверена преработка]
(→‎Куглањето денес: obnoveni informacii)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Женска лига во Македонија не постои повеќе од две децении. <br />
<br />
Во поединечна конкуренција, секоја година Македонија одбира државен првак. Актуелен државен првак е '''ВикторБојан НиколовскиВлаќевски од Вардар 2014''', играч на „Макпетрол“, а кај девојките, '''Мери Јанева''' од екипата на „Македонија“.
 
== Надоврешни врски ==
Анонимен корисник