Разлика помеѓу преработките на „Бројчена анализа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 3 години
с
→‎Дискретизација: пробав со табелата да се среди
с (→‎Дискретизација: ако може табелата кај директна и интеративен метод да ја направите да се гледа цела)
с (→‎Дискретизација: пробав со табелата да се среди)
! colspan="4" | '''Итеративен метод'''
|-
| '''a''' || '''b''' || '''<small>средина'''</small> || '''f(<small>f(средина)</small>)'''
|-
| 0|| 3|| 1.5|| −<small>13.875</small>
14

уредувања

Прегледник