Разлика помеѓу преработките на „Димитар Димитров“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 37 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
Автор е на книгите: Овчарче (раскази за деца, 1960), Збогум детство (раскази за деца, 1960), Кога сме деца (раскази за деца, 1962), Животот и уметноста (студија, 1967), Противставување (есеи, 1971), Македонски работи (есеи, 1991), Уметност и човекување (есеи, 1992), Меѓу тоталитаризам и демократија (есеи, 1994), Името и умот (есеи, 1999).
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Состав на Владата на Македонија (1991)}}

Прегледник