Разлика помеѓу преработките на „Хаџидимово (општина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 493 бајти ,  пред 4 години
с
с
 
== Администрација и политика ==
[[Абланица (Пиринско)|Абланица]],
[[Беслен]],
[[Блатска]],
[[Гајтаниново]],
[[Копривлен]],
[[Л’ки (село)|Л’ки]],
[[Лески (Неврокопско)|Лески]] (Н. Лески),
[[Либјахово]] (Илинден),
[[Нова Ловча]],
[[Парил]],
[[Петралик]] (Петрелик),
[[Садово (Пиринско)|Садово]],
[[Теплен]],
[[Тешово]],
'''[[Хаџидимово]]'''
 
== Културни и природни знаменитости ==

Прегледник