Орман (Петричко): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
== Географиja и местоположба ==
Селото се наоѓа во југоисточните падини на планината [[Огражден]]. Во близина тече реката [[СтрумичкаСтрумица (река)|Струмица]].
 
 
== Историja ==

Прегледник