Разлика помеѓу преработките на „Истарска жупанија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
P.Nedelkovski ја премести страницата Истарска жупанија на Истарска Жупанија: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените и...
с (Bot: Migrating 37 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q58268 (translate me))
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Истарска жупанија на Истарска Жупанија: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените и...)

Прегледник