Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Собранието на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
{{Infobox Political post
|post = Претседател
|body = Собранието на<br>Република Македонија
|insignia = Sobranie logo.jpg
|insigniasize = 150px
|insigniacaption = Логото на Собранието
|image = Macedonian Minister of Defense Talat Xhaferi, left, tours a field hospital run by soldiers from Montenegro, Macedonia and Albania during a distinguished visitor day in Pepeliste, Macedonia, June 6, 2013 130606-A-BS718-005 (cropped).jpg
|incumbent = [[Талат Џафери]]
|incumbentsince = 27 април 2017
|appointer = [[Собрание на Република Македонија|Собранието на Република Македонија]]
|termlength = Четири години
|vice_president =
|formation = 1991
|inaugural = [[Стојан Андов]]
|website = [http://sobranie.mk/za-pretsedatelot.nspx Официјално мрежно место]
}}
{{Шаблон:Политика на Република Македонија}}
 

Прегледник