3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 232 бајти ,  пред 5 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1154]] 
|[[Папа Анастасиј IV|Анастасиј IV]] — римски [[папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1533]] 
|[[Василиј III Московски]] — [[кнез]] на [[Московско кнежество|Московското кнежество]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1888]] 
|[[Карл Цајс]] — германски [[Оптика|оптичар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1919]] 
|valign="top" align="right"|[[1949]] 
|[[Елин Пелин]] — бугарски [[писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1956]] 
|[[Александар Родченко]] — руски и советски сликар и скулптор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1965]] 
|[[Благоја Стефановски - Гојчо]] — македонски [[револуционер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1980]] 

Прегледник