Разлика помеѓу преработките на „Неврокоп (општина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 739 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Општина Гоце Делчев користејќи го HotCat)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Општина Гоце Делчев ''' се наоѓа во југозападнa [[Бугарија]], [[Благоевградска област]] (историско-географскиот регион [[Пиринска Македонија]]). Центар на општината е градот [[Гоце Делчев (град)|Гоце Делчев]]. Општината има 13 населени места со вкупно население од 36019 жители (21.07.05 г.).
 
 
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Општини во Пиринска Македонија|
| име=Гоце ДелчевНеврокоп
| седиште=Град Гоце ДелчевНеврокоп
| површина=
| популација=36019
| густина=
| број места=13
| населени места=[[Баничан]], [[Борово (Пиринско)|Борово]], [[Брезница (Пиринско)|Брезница]], [[Буково (Пиринско)|Буково]], [[Господинци]], '''[[Гоце Делчев (град)|Гоце ДелчевНеврокоп]]''', [[Делчево (Пиринско)|Делчево]], [[Добротино (Пиринско)|Добротино]], [[Драгостин]], [[Корница]], [[Л’жница]], [[Мусомишта]] и [[Средна]]
| адреса=
| телефон=
== Надворешни врски ==
 
{{DEFAULTSORT:Гоце ДелчевНеврокоп, Општина}}
 
[[Категорија:Општини во Пиринска Македонија]]
[[Категорија:Општини во Бугарија]]
[[Категорија:Општини во Благоевградската област]]
[[Категорија:Населени места посветени на Гоце Делчев|Благоевград]]
[[Категорија:Општина Гоце Делчев| ]]

Прегледник