Облак: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 311 бајт ,  пред 5 години
[проверена преработка][проверена преработка]
* „Облак и ѕвезда“ - песна на унгарскиот поет [[Шандор Петефи]].<ref>Šandor Petefi, ''Sloboda i ljubav''. Beograd: Rad, 1969, стр. 31.</ref>
* „Детето што трчаше по облачињата“ - кус расказ на македонскиот писател [[Дејан Мирчески]] од [[2012]] година.<ref>Дејан Мирчески, ''Кристалните јами на пропаста'', Темплум, Скопје, 2012.</ref>
* „Разбивање на облаците“ (''Cloudbusting'') - песна на британската пејачка [[Кејт Буш]] (''Kate Bush'') од 1985 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=GQ4DeDIh5c0 YouTube, Kate Bush - Cloudbusting (пристапено на 9.5.2017)]</ref>
 
== Поврзано ==

Прегледник