Разлика помеѓу преработките на „Загар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 468 бајти ,  пред 3 години
дополнување
с
(дополнување)
|[[Домородни загари]], кои го следат пленот со вид, мирис и слух. Овие кучиња се брзи и издржливи, но не се побрзи од загарите-извидници.||[[Податотека:Kritikos Lagonikos 02.jpg|none|80px|]]||[[Критикос Лагоникос]]
|}
 
==Загарот како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Загари на љубовта“ (''Hounds of Love'') - песна и албум на британската пејачка [[Кејт Буш]] (''Kate Bush'') од 1985 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=zhD5Gs4A1GM Kate Bush - Hounds of Love Full Album (пристапено на 9.5.2017)]</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Кучиња]]

Прегледник