Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
Мнозинство: [[Белорусија]], [[Русија]], [[Украина]].
Малцинство: [[Естонија]], [[Латвија]], [[Литванија]], [[Молдавија]], поранешни советски републики.
|langs=[[источнословенскиИсточнословенски јазици]]:<br><small>[[белоруски јазик|белоруски]], [[рускирусински јазик|рускирусински]], [[русинскируски јазик|русинскируски]], [[украински јазик|украински]]</small>
|rels= [[Атеизам]], [[Католицизам]], [[Православие]]
|related = [[Словени]]
3.643

уредувања

Прегледник