Разлика помеѓу преработките на „Рударство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 439 бајти ,  пред 4 години
→‎Ископување: дополнување
(→‎Ископување: дополнување)
# Рехабилитација на земјиштето за негова поинаква употреба во иднина
 
==Рударството како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Копање злато“ (''Mining for Gold'') - песна на американската група „[[Каубој џанкис]]“ (''Cowboy Junkies'') од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=kugPD36y5YA YouTube, Mining For Gold Cowboy Junkies (пристапено на 3.5.2017)]</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник