Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 22 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[File:Saraj Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на општина Сарај со селските атари.]]
[[File:Ethnic groups of Saraj Municipality.svg|thumb|right|245px|Демографска карта на општина Сарај со селските атари.]]
'''Општина Сарај''' е [[Градопштини во СкопјеМакедонија|скопска општина]] во [[Град Скопје]], северна Македонија. Моментален [[градоначалник]] е Беким Мурати.<ref>http://217.16.84.17/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=66&IsPS=0&Turnout=0&LangID=1 Државна изборна комисија</ref> Општината е дел од град Скопје, и е рурална општина.
 
 
== Географиja ==

Прегледник