Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 6 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с (нов подреден клуч за Категорија:Општина Сарај: „ “ користејќи го HotCat)
с
| епошта=Imer.Selmani@Saraj.Org.Mk
| веб=www.saraj.gov.mk
| населени места=Селата: [[Арнакија]], [[Бојане]], [[Буковиќ]], [[Глумово]], [[Горно Свиларе]], [[Грчец]], [[Дворце]], [[Долно Свиларе]], [[Кондово]], [[Копаница]], [[Крушопек]], [[Ласкарци]], [[Љубин]], [[Матка (Скопскосело)|Матка]], [[Паничари]], [[Радуша]], [[Раовиќ]], [[Рашче]], [[Рудник Радуша]], [[Сарај (село)|Сарај]], [[Семениште]], [[Чајлане]] и [[Шишево]]
}}
[[File:Saraj Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на општина Сарај со селските атари.]]

Прегледник