Разлика помеѓу преработките на „Михајло Маневски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
|successor1 = [[Блерим Беџети]]
|birth_date = {{роден на|26|декември|1937}}
|birth_place = [[Башино Село]], [[СФРЈКралство Југославија]]<br>денес [[Република Македонија]]
|death_date =
|death_place =

Прегледник