Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 78.157.11.143 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
с
| слика знаме=Flag of Saraj Municipality.svg
| популација= 35.408
| проценка на популација= 40.158803<ref name="ДЗС">{{наведена мрежна страница|url=http://www.stat.gov.mk/publikacii/2.4.15.10.pdf|title=Процени на населението на 30.06.20142015 и 31.12.20142015 според полот и возраста, по општини и по статистичките региони (HTEC 3 - 2007 година)|date=јули 20152016|publisher=[[Државен завод за статистика на Република Македонија]]|language=македонски|accessdate=269 јануариаприл 20162017|location=Скопје}}</ref>
| датум на проценка= 3031.0612.20142015
| површина=229,06
| густина=154,58

Прегледник