Разлика помеѓу преработките на „Река“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 607 бајти ,  пред 3 години
* „Река“ (''The River'') - албум на музичарот „[[Али Фарка Туре]]“ (''Ali Farka Touré'').<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=qI_h49D1xo8&t=35s Ali Farka Touré - The River - Full Album (пристапено на 20.2.2017)]</ref>
* „Средба крај реката“ (''A Meeting By the River'') - композиција на американскиот музичар [[Рај Кудер]] и индискиот музичар [[Вишва Мохан Бат]].<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=C2ygVcw4SCk YouTube, Ry Cooder - Ganges Delta Blues (пристапено на 20.2.2017)]</ref>
* „По реката“ (''Uz rijeku'') - албум на [[СФРЈ|југословенската]] [[Рок-музика|рок]]-група „[[Фит]]“ од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=JKKTNKvgK2g YouTube, FIT - UZ RIJEKU (FUL ALBUM) (пристапено на 8.4.2017)]</ref>
* „Река“ (''Rijeka'') - песна на [[СФРЈ|југословенската]] [[Рок-музика|рок]]-група „[[Фит]]“ од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=7GmQJadePI8 YouTube, Fit - Rijeka (пристапено на 8.4.2017)]</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник