Разговор со корисник:Boyan: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (Отстрането уредувањето на 93.87.170.58 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:MediaWiki message delivery|MediaWiki...)
Ознака: Достава на масовни пораки
</div>
<!-- Пораката ја испрати Корисник:Keegan (WMF)@metawiki преку списокот на http://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Keegan_(WMF)/MassMessage/Crats&oldid=9637985 -->
 
== Уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2017“ ==
 
Во тек е спроведувањето на меѓународниот уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2017“, кој учествуваат мноштво земји од Средна и Источна Европа, за чии земји недостигаат бројни статии на Википедија на македонски јазик. Помогни и приклучи се во спроведувањето на овој уредувачки натпревар со пишување на дел од предложените статии од самите организатори, со што значително би се подобрил квалитетот на самата Википедија. За натпреварот се обезбедени награди. Прочитајте ја самата [[Википедија:Уредувачки натпревар/СИЕ Пролет 2017|проектна страница]], а за сите прашања стојам на располагање. Поздрав, [[Корисник:Ehrlich91|Ehrlich91]]
<!-- Пораката ја испрати Корисник:Ehrlich91@mkwiki преку списокот на https://mk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A1%D0%98%D0%95_%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82_2017&oldid=3583609 -->

Прегледник