Разлика помеѓу преработките на „Билен чај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
(→‎Список на билни чаеви: Додадени врски)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник
* [[Планински чај]] - се прави од цветот, листот и стеблото, се користи како народен лек против настинка
* [[Шипинка]] - се прави од плодот, се користи како добар извор на [[Витамин Ц]], се пие како народен лек против настинки
* [[Бел Слесслез]] - се прави од плодот, се користи против влажна кашлица
 
[[Категорија:Билни чаеви| ]]

Прегледник