2 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1918]] 
|[[Едмонд Ростан]] — француски [[Неороматизам|неороматичарски]] [[поет]] и [[драмски писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Филипо Томазо Маринети]] — италијански поет и теоретичар, основач на [[Футуризам|футуризмот]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1974]] 

Прегледник