Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Идеологист“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
==Сергеј Мисирков==
Еден совет—кога наведувате одредена личност, пред неговото име се пишува националност и професија. Професијата на Крсте Петков Мисирков (од статијата [[Сергеј Мисирков]]) не е „македонски национален херој“ туку писател/просветител.--[[User:Retrohead|Retrohead]] <small>([[User talk:Retrohead|разговор]])</small> 14:47, 24 март 2017 (CET)
::Ти благодарам, ќе го променам тоа и ќе се обидам да не се повтори. Идеологист 09:17, 26 март 2017 (CEST)
::Пишува дека е син на македонскиот национален херој. Се двоумев дали тоа да го ставам во воведот токму поради оваа погрешно сфаќање, ако мислиш дека е потребно отстрани го тој дел од воведот. Идеологист 15:16, 25 март 2017 (CET)

Прегледник