Разговор со корисник:NatasaNedanoska: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(→‎Избришана статија: ново заглавие)
Нема опис на уредувањето
 
Здраво, статијата за детскиот роман Марта ви беше избришана, поради тоа што воопшто не ги задоволуваше стандардите за статија на македонската Википедија, почнувајќи од насловот, нема воведен дел, раскажува на глави во романот, никаков стил на пишување. Статии за романи треба да се пишуваат на сосема различен настан, а доколку нешто сакате да пробувате постои специјална страница на вашата корисничка страница, на која можете да уредувате колку сакате. --[[User:Ehrlich91|Ehrlich91]] <small>([[User talk:Ehrlich91|разговор]])</small> 19:25, 10 декември 2013 (CET)
 
[[User:NatasaNedanoska|NatasaNedanoska]] <small>([[User talk:NatasaNedanoska|разговор]])</small> 08:09, 14 март 2017 (CET) Ве молам за помош околу уредување на статијава затоа што гледам дека ѝ се заканува бришење!Што точно да променам, додадам, одземам за да биде достојна статија за Википедија? Се уште е во уредување, не е довршена па затоа го ставив знакот '''никулец'''.<br />
 
[[User:NatasaNedanoska|NatasaNedanoska]] <small>([[User talk:NatasaNedanoska|разговор]])</small> 14:57, 14 март 2017 (CET) Почитувани уредници! Се обидов дополнително да ја дообработам статијата [[Елдин Вражалица]]. Што треба уште да се доуреди?

Прегледник