Разлика помеѓу преработките на „Второ бугарско царство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Infobox Former Country
|native_name = Бугарскоц︢рьство блъгарское<br>Второ българско царство
|conventional_long_name =Второ бугарско царство
|common_name = Бугарско царство

Прегледник