Прејди на содржината

Категорија:Древномакедонски војсководци: Разлика помеѓу преработките

с
с (нов подреден клуч за Категорија:Војска на Античка Македонија: „Војсководци“ користејќи го HotCat)
с (додадена Категорија:Генерали по националност користејќи го HotCat)
[[Категорија:Војска на Античка Македонија|Војсководци]]
[[Категорија:Војсководци по националност|Македонски, Древни]]
[[Категорија:Генерали по националност]]