Прејди на содржината

КК Кочани Деликатес: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија кошаркарски клуб | боја1 =црвена | боја2 =бела | име = КК К...)
 
Клубот бил основан во 1968 година.
 
Кочани Деликатес бил освојувач во [[Куп на Македонија во кошарка|Купот на Македонија]] во 1995 година.<ref>{{cite news |title=КК „Деликатес“ дел од спортската историја на Македонија и Кочани |url=http://www.komarec.com.mk/?p=780 |accessdate=9 февруари 2017 |publisher=komarec.com.mk |date=1 јуни 2015}}</ref> Поради финансиски причини Кочани се повлекол од [[Прва македонска кошаркарска лига|Првата лига]] вопред сезоната [[Прва македонска кошаркарска лига 2000/01|2000/01]].
 
== Поврзано ==