Разлика помеѓу преработките на „Буре барут (филм)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
с
(дополнување)
=== Синопсис ===
 
[[Белград]], во средина на деведесетите години е место каде се вкрстуваат неколку одвоени приказни. Насилството станува дел од секојдневието. Во мачната атмосфера на сесè поголема бруталност, од која не се гледа излез, главен мотив на приказните станува прашањето: „Кој е крив?“
 
{{Филм-никулец}}
[[Категорија:Филмови со Богдан Диклиќ]]
[[Категорија:Филмови со Тони Михајловски]]
[[Категорија:Филмови со Сергеј Трифуновиќ]]
[[Категорија:Филмови со Данило Стојковиќ]]
[[Категорија:Филмови со Бата Живоиновиќ]]
[[Категорија:Филмови со Воја Брајовиќ]]
[[Категорија:Филмови со Милена Дравиќ]]

Прегледник