Разлика помеѓу преработките на „Буре барут (филм)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
с
(дополнување)
 
[[Белград]], во средина на деведесетите години е место каде се вкрстуваат неколку одвоени приказни. Насилството станува дел од секојдневието. Во мачната атмосфера на се поголема бруталност, од која не се гледа излез, главен мотив на приказните станува прашањето: „Кој е крив?“
 
{{Филм-никулец}}
 
[[Категорија:МакедонскиСрпски филмови]]
[[Категорија:МакедонскиФилмови делана одсрпски 1998 годинајазик]]
[[Категорија:Филмови од 1998]]
[[Категорија:Филмови со Предраг Манојловиќ]]
[[Категорија:Филмови на Горан Паскаљевиќ]]
[[Категорија:Филмови со Богдан Диклиќ]]
[[Категорија:Филмови со Тони Михајловски]]
[[Категорија:Филмови со Воја Брајовиќ]]
[[Категорија:Филмови со Милена Дравиќ]]
[[Категорија:Филмови со Лазар Ристовски]]
[[Категорија:Филмови со Драган Николиќ]]
[[Категорија:Филмови со Александар Берчек]]
[[Категорија:Филмови со Мирјана Карановиќ]]
[[Категорија:Филмови со Никола Ристановски]]]]

Прегледник