Разлика помеѓу преработките на „Гари Мејдин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 181 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с (Carshalton ја премести страницата Гери Мејдин на Гари Мејдин: правилно)
| cityofbirth = {{роден во|Гејтесхед|}}
| countryofbirth = [[Англија]]
| currentclub = [[ФК{{Fb Шефилдteam Венздеј|ШефилдBolton Венздеј]]Wanderers}}
| clubnumber = 914
| position = [[Напад (фудбал)|Напаѓач]]
| youthyears1 = | youthclubs1 = [[ФК{{Fb Карлајлteam Јунајтед|КарлајлCarlisle Јунајтед]]United}}
| years1 = 2003–20072007–2011 | caps1 = 65 | goals1 = 13 | clubs1 = [[ФК{{Fb Карлајлteam Јунајтед|КарлајлCarlisle Јунајтед]]United}}
| years2 = 2004-20052009 | caps2 = 3 | goals2 = 0 | clubs2 = →[[ФК{{Fb Рочдеил|Рочдеил]]team (позајмен)Rochdale}}
| years3 = 2005–20062009 | caps3 = 9 | goals3 = 0 | clubs3 = →[[ФК{{Fb Ковентри Сити|Ковентриteam Сити]]Coventry (позајмен)City}}
| years4 = 2007-20082010 | caps4 = 4 | goals4 = 0 | clubs4 = →[[ФК{{Fb Честерфилд|Честерфилд]]team (позајмен)Chesterfield}}
| years5 = 2011- 2015 | caps5 = 67101 | goals5 = 2326 | clubs5 = [[ФК{{Fb Шефилдteam Венздеј|ШефилдSheffield Венздеј]]Wednesday}}
| years6 = 2014 | caps6 = 5 | goals6 = 2 | clubs6 = →{{Fb team Carlisle United}}
| years7 = 2014–2015 | caps7 = 11 | goals7 = 3 | clubs7 = →{{Fb team Coventry City}}
| years8 = 2015 | caps8 = 15 | goals8 = 2 | clubs8 = →{{Fb team Blackpool}}
| years9 = 2015- | caps9 = 55 | goals9 = 10 | clubs9 = {{Fb team Bolton Wanderers}}
| pcupdate = 6 јануари 2011
| ntupdate = 17 ноември 2010
}}
 
'''Гери Ли Мејдин''' (роден на 24 Август, 1990 година) е [[Англија | англиски]] [[фудбалер]], кој[[Напад игра(фудбал)|напаѓач]] зана [[ФК ШефилдБолтон ВенздејВондерерс | ШефилдБолтон Венздеј]] во [[Чемпионшип лига|ЧемпионшипВондерерс]].
 
==Надворешни врски==
[[Категорија:Англиски фудбалери]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Шефилд Венздеј]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Болтон Вондерерс]]

Прегледник