Разлика помеѓу преработките на „Втора македонска кошаркарска лига 2014/15“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с
'''Втората македонска кошаркарска лига 2014/15''' било 23. издание на [[Втора македонска кошаркарска лига|Втората македонска кошаркарска лига]]. Сезоната започнала на 25 октомври 2014 година, а завршила на 24 мај 2015 година. Во оваа сезона првак бил [[КК Т-Баскет|Т-Баскет]].
== Екипи ==
{{Location map+|Republic of Macedonia|float=right|width=370|caption=ЛокацииМестоположба на екипите кои учествувале во сезоната 2014/15|places=
{{Location map~|Republic of Macedonia|lat=42 |long=21.433333 |label=[[КК Апаве|В. Апаве]]<br />Шкупи|position=bottom}}
{{Location map~|Republic of Macedonia|lat=42.130533 |long=21.721219 |label=Михајловски }}

Прегледник