Разлика помеѓу преработките на „Јенс Дебишер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 1.426 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за велосипедист
| name = Јенс Дебишер
| image = Jens Debusschere 2016.jpg
| image = Frasnes-lez-Anvaing - Tour de Wallonie, étape 1, 26 juillet 2014, départ (B100).JPG
| caption = Дебишер наво Тур2016 де Валони 2014година
| fullname = Јенс Дебишер
| nickname =
| birth_date = {{Birth date and age|df=yes|1989|08|28}}
| birth_place = [[Руселаре]], [[Белгија]]{{БЕЛ}}
| height = 1,83 м
| weight = 78 кг
| majorwins = '''[[Класични велосипедски трки|Еднодневни трки и класици]]
:[[Податотека:MaillotBélgica.PNG|20п]] Национален друмски првак (2014)
:[[Дварс дор Вландерен]] (2016)
| updated = 1521 јануари 20162017
}}
 
: 8. [[Дварс дор Вландерен]]
: 9. [[Париз-Рубе 2015|Париз-Рубе]]
;2016
: 1. [[Дварс дор Вландерен]]
: 4. Краен пласман [[Тур де Пикарди]]
: 4. [[Класик Лондон-Сари]]
: 6. [[Омлоп хет Ниусблад]]
: 7. Бинше-Шиме-Бинше
: 8. [[Еурометропол]]
: 8. [[Париз-Тур]]
{{palmares end}}
 
=== Распоред на резултатите на големите трки ===
 
{| cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="font-size: 95%; border: #aaa solid 1px; border-collapse: collapse;"
|- style="background:#eee;"
!Голема трка
!2012
!2013
!2014
!2015
!2016
|- align=center
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
|—
|—
|—
|—
|—
|- align=center
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Tour de France|Тур]]'''
|—
|—
|—
|[[Тур де Франс 2015|145]]
|[[Тур де Франс 2016|СО]]
|- align=center
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
|[[Вуелта а Еспања 2012|СО]]
|—
|[[Вуелта а Еспања 2014|107]]
|—
|—
|}
 
СО = се откажал; — = не учествувал
 
== Наводи ==
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-редврска|Jens Debusschere}}
* [http://www.lottobelisol.be/nl/team.htm?n=15&naam=Jens+Debusschere&pId=2 Официјален профил]
* {{Cycling archives}}
* {{CQ ranking}}
* {{ProCyclingStats}}
 
{{Возачи во Лото-Судал}}

Прегледник