Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 11 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
 
'''Дорломбос''' е село во [[Општина Струмица]].
Селото е оделечено од град [[Струмица]]. Селото граничи со [[Куклиш]], [[Орманли]], [[Мемешли]], [[Прстен (Село)]], [[БулумтуриБулунтули]], [[Бајрамбос]],
[[Свидовица]]
== Географиja и местоположба ==
159

уредувања

Прегледник