Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 247 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на Vk 1 (разговор), вратено на последната верзија на Zeko 15)
 
'''Дорломбос''' е село во [[Општина Струмица]].
Селото е оделечено од град [[Струмица]]. Селото граничи со [[Куклиш]], [[Орманли]], [[Мемешли]], [[Прстен]], [[Бурутли]], [[Бајрамбос]],
 
[[Свидовица]]
== Географиja и местоположба ==
 
159

уредувања

Прегледник