Разлика помеѓу преработките на „Мион“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 43 бајти ,  пред 4 години
Бришење на "Moon's_shadow_in_muons.gif", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:PumpkinSky|P
(Бришење на "Moon's_shadow_in_muons.gif", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:PumpkinSky|P)
| bgcolour =
| name = Мион
| image =
| image = [[Image:Moon's shadow in muons.gif|248px]]
| caption = Космичката сенка на Месечината, забележана преку секундарните миони создадени од космичките зраци во атмосферата, и забележани 700 метри под земјата, од страна на детекеторот [[Судан II]]
| num_types =

Прегледник