Босанска Краина: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
==Историја==
Кон крајот на 5V и почетокот на 6VI век на територијата на денешната североѕападна [[Босна и Херцеговина]] се наоѓала византиската покраина [[Далмација]].
 
== Надворешни врски ==

Прегледник