Босанска Краина: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
(+ категорија)
==Историја==
Кон крајот на 5 и почетокот на 6 век на територијата на денешната североѕападна Босна и Херцеговина се наоѓала византиската покраина [[Далмација]].
 
== Надворешни врски ==
* [[Региони во Босна и Херцеговина]]
 
== Наводи ==

Прегледник