Разлика помеѓу преработките на „Ени Џамп Канон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 356 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Починати во 1941 година користејќи го HotCat)
|caption = Ени Џамп Канон во 1922
|birth_date =
|birth_place =
|birth_place = [[Довер, Делавер|Довер]], [[Делавер]], [[САД]<ref>Reynolds, p. 18</ref>
|death_date = {{death date and age|1941|4|13|1863|12|11}}
|death_place =
|death_place = [[Кембриџ, Масачусетс|Кембриџ]], [[Масачусетс]], САД
|residence =
|citizenship =
 
[[Категорија:Американски астрономи]]
[[Категорија:Родени во 1922 година]]
[[Категорија:Починати во 1941 година]]

Прегледник