Разлика помеѓу преработките на „Тахитски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q38937 (translate me))
с
|fam6=[[Океаниски јазици|Океаниски]]
|fam7=[[Централно-источни океаниски јазици|Централно-источни]]
|fam8=[[Централни пацифичкиЦентралнотихоокеански јазици|Централни пацифичкиЦентралнотихоокеански]]
|fam9=[[Источни фиџиско-полинезиски јазици|Источни фиџиско-полинезиски]]
|fam10=[[Полинезиски јазици|Полинезиски]]

Прегледник